o mnie

Kamil Abt – frontman, gitarzysta, aranżer i kompozytor. Ukończył prestiżową, australijską akademię muzyczną Elder Conservatorium of Music. Ponadto chodzące własnymi ścieżkami zwierzę sceniczne z dwudziestoletnim stażem. Swoją karierę rozpoczął w momencie dołączenia do Fifth House – kwintentu hardbopowego Steve’a Mooneya. W Australii założył i prowadził takie grupy jak Jazzyowski, Special K oraz Mosholu Parkway, a długa lista wyjątkowych osób z którym współpracował, zawiera takie nazwiska jak choćby Adam Page, Ross i John Wilson oraz Daniel J. Podczas swojego pobytu w Kraju Kwitnącej Wiśni grał w zespole japońskiej legendy saksofonu Hiroshiego Yaginumy, a także był członkiem kwartetu Atsushiego Matsunaga. Bedąc niezmiennie złaknionym kolejnych wyzwań i realizacji postawionych celów, prowadził również własny kwartet zawiązany w Tokio. Na przestrzeni lat wypełniał swoją muzyką wyjątkowe, europejskie sale we Francji i Hiszpanii.

W 2013 roku wytwórnia Bad Marketing Sync. wydała debiutancki longplay Kamila pt. Smokin’ It Up, a płyta spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Rok później na rynku pojawił się kolejny album obejmujący interpretację nieco mniej znanych standardów jazzowych pt. Kung Fu Jazz. Wtedy również artysta na stałe osiadł w Polsce, a przeprowadzka zaowocoła kolejnymi kooperacjami ze znamienitymi muzykami rodzimej sceny jazzowej. Wystarczy wspomnieć, że osoby, takie jak Andrzej Michalak, Piotr Szwec, Zbigniew Lewandowski czy Piotr Krzemiński to tylko niewielki odsetek spośród tych, którzy podjęli współpracę z Kamilem. Dwa lata później z sukcesem wystąpił przed publiką międzynarodowego festiwalu jazzowego Hałda Jazz oraz powrócił na rynek z wydawnictwem „Osobliwości” czyli krążkiem kompozycyjnie w całości opartym na przeżyciach i spotkaniach z osobami, jakie miały miejsce w życiu muzyka.

Jest ojcem inicjatyw „Polskie piosenki przedwojenne i my współcześni” oraz „Chopin w barwach jazzu” z którego powstała płyta pod tym samym tytułem. Kolejnym efektem płodności artystycznej jest obejmująca dwa CD kompozycja pt. Split Personality, który łącząc dwie stylistycznie odmienne nagrania: „Teatr” i „Zawsze tam gdzie ty”, daje niezwykły upust umiłowaniu jazzu w wyjątkowo estetycznych wybornych improwizacjach. W 2024 wydał płytę pt. „Wariatka” – która była efektem spotkań scenicznych jej twórców. Inspiracją były wiersze poetki Teresy Podemskiej – Abt o uczuciach i ciągłej potrzebie kochania. Czego bardziej może pragnąć zagubiony w codzienności i trosce człowiek? Czego bardziej niż aprobaty potrzebuje zakochany i artysta!

Obecnie Kamil Abt pracuje nad nowym materiałem oraz koncertuje w miastach na terenie całej Polski.

KONTAKT

Stefan Podemski

 

Telefon

+48 790 556 864

SUBSKRYBUJ

W ZAMIAN DOSTANIESZ WIEŚCI O KONCERTACH I NOWYCH PROJEKTACH ORAZ PŁYTACH.

Udało się! Success!