WARIATKA

„WARIATKA” jest efektem spotkań scenicznych jej twórców. Inspiracją dla muzyków były wiersze poetki o uczuciach i ciągłej potrzebie kochania. Czegoż bardziej może pragnąć zagubiony w codzienności i trosce człowiek? Czegoż bardziej niż aprobaty potrzebuje zakochany i artysta!

Życie, zwłaszcza życie na emigracji, zakorzenione jest nie tyle w miejscu czy kulturze, ile w potrzebie spełnienia się i miłości. Miłość (co dobrze wiemy) – podobnie jak muzyka i wiersz – nie zna granic, stereotypów i podziałów. Czekamy na nią, wołamy, przeklinamy i wybaczamy. Marzymy, zapominamy się, odchodzimy i wracamy, bo przecież miłość jest jak wędrówka, raz czuła i zabawna, jak najcudniejszy śpiew, raz podła i burzliwa, jak przygoda, zły sen lub nieznany los.

Zarówno tekstowo jak i muzycznie, prezentowane na płycie piosenki cechuje impulsywność żywo odzwierciedlająca natury i wrażliwość twórców. Słowa pędzą i stają, łaszą się i krzyczą, muzyka czasami przekornie je zamyka lub porzuca, wybrzmiewając własną siłą i barwą, a czasem romantycznie je komplementując daje upust nastrojowości i melodyjności, toteż prezentowane piosenki są podobne miłości: jak burza. ogień i iskrzący śnieg. jak ty. ja. i wieczne słońce. Bez nich nie żyje nikt!

Wszystkie piosenki – pierwotnie wykonywane na żywo na imprezach artystycznych i recitalach poetycko-muzycznych – są owocem gotowości i otwartości ich twórców na wspólną zabawę, a dzięki aranżacji Kamila Abta i muzycznej wyobraźni wykonawców, otrzymały nową, nieskrępowaną kanonami interpretację instrumentalno-wokalną.

Płyta „Wariatka” to swego rodzaju ‘pomost międzykontynentalny’, który przyrzucił Kamil Abt (gitarzysta, mieszkający i w Australii i w Polsce), a na którym znaleźli się Teresa Podemska – Abt (autorka tekstów piosenek), Ewa Paradowska i Jerzy Syrek (kompozytorzy) z Australii oraz Krzysztof Galas (kompozytor), Andrzej Michalak (gitara basowa), Piotr Szwec (saksofon), Katarzyna Mirowska (wokal), Przemek Michalak (perkusja) z Polski. Połączyła ich chęć artystycznej interakcji, subtelny dynamizm i temperamentność charakterów i niedosyt romantycznych tęsknot i snów, co niewątpliwie otwiera serce i zmysły odbiorcy i przekłada się na finezyjną transcendencję gatunków i miłosne reminiscencje.

Zabiorę cię stąd

przez Kamil Abt | Wariatka

Żyć mocno, czyli wiersz dla Jacka Kaczmarskiego ze zwykłej przyjaźni

przez Kamil Abt | Wariatka

muzycy

Kamil Abt

Gitara

Katarzyna Mirowska

Wokal

Piotr Szwec

Saksofon

Andrzej Michalak

Gitara basowa

Przemek Michalak

Perkusja

badmarketingsync. records 2024

KONTAKT

Stefan Podemski

 

Telefon

+48 790 556 864

SUBSKRYBUJ

W ZAMIAN DOSTANIESZ WIEŚCI O KONCERTACH I NOWYCH PROJEKTACH ORAZ PŁYTACH.

Udało się! Success!