teatr

Teatr

Split to bardziej podział – czy może jednak rozdarcie?

Na swoim, liczącym dwie części wydawnictwie, Kamil Abt postanowił podjąć szeroki temat pojęcia miłości. Temat fantazji, spełnienia, ale także bolesności i obaw – składników, które choć nie zawsze nam w smak, karmią na przestrzeni czasu to głębokie i wyjątkowe uczucie. Teatr to pierwsza destynacja tej wyjątkowej podróży. Płytę otwiera utwór „Bajka o Wilku”, którego niebagatelna kompozycja dźwięków z wyraźnie wybrzmiewającą perkusją, bezpośrednio przenosi nas swoją dynamiką do małej, leśnej chatki koźląt, gdzie zły wilk pobielony przez młynarza czai się, czekając na konsumpcję wcielenia niewinności. I to właśnie konsumpcja czyni otwarcie to wielopłaszczyznowym. Coby nie mówić, akt ten, choć rozumiany różnorako, stanowi nieodzowny element każdej, bliskiej relacji. A sama postać wilka? Cóż, to zawadiacki uśmiech dojrzałego artysty w stronę słuchacza. Błysk w oku mający zachęcić do dyskusji na temat płci, kontroli i dominacji.

Następujący po nim „Sen” to extensio spójnej wizji Kamila – utwór znacznie wolniejszy, ale nie pozwalający na nazwanie się „spokojnym”. To 5-minutowy spacer w onirycznej przestrzeni, która przecież dla każdego z nas jest czymś zupełnie innym. Drugą część, liczącego cztery nagrania albumu otwiera „Pasquino”. Konotacja ze słynnym, rzymskim popiersiem jest tu nieprzypadkowa, a porywająca w ruch głowę linia gitarowa pozwala nam odnieść wrażenie, że najbliższe 9 minut spędzimy pośród zabaw i otaczającej nas cielesnej figlarności.

Jak udało nam się ustalić już z początku „Teatr” to podróż. Ta zapisane ma w gwiazdach, że prędzej czy później musi się zakończyć. Zamykające album „Under a Namibian Sky With You” pokazuje nam, że rozświetlone nocną porą namibijskie niebo to destynacja, do której niejedno z nas chciałoby dotrzeć. Ponownie, kompozycja nieoczywista, perfekcyjnie skrojona, choć nie tak spokojna, jak można by sądzić. Na drugim planie dzieje się tu dużo, by nie rzec – bardzo dużo. Czy to wzburzony Ocean Atlantycki, czy może druga strona tej miłosnej historii?

Cóż, na to pytanie, każde z nas musi odpowiedzieć sobie z osobna.

 

MUZYCY

Kamil Abt

GITARA

Przemysław Michalak

PERKUSJA

Andrzej Michalak

GITARA BASOWA

badmarketingsync. records 2022

recorded in wrocław

Informacja o koncertach, nowych nagraniach, wywiadach i nie tylko.

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Kamil Abt will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.