Smokin’ It Up

SPECIAL K

Kamil Abt – gitara

Kane Jones – gitara basowa

Constantinos Koutsouliotas – perkusja

Jak doskonale pokazała nam przeszłość, 3 litery „K” ustawione rzędem, zdążyły się zapisać niechlubnymi zgłoskami na kartach historii. I choć nie powinniśmy o ich istnieniu zapominać, to słuszną wydaje się decyzja, by trzy głowy, trzy wizje i trzy nazwiska stały się dla naszej świadomości wyjątkowym dłutem. Dłutem, którego dźwięczne, uderzeniowe fale na nowo zapiszą nam definicję skrótu KKK.

A i jest czego definicję pisać ponieważ trio, w którego skład weszli Kamil Abt, Kane Jones oraz Constantinos Koutsouliotas stworzyło wyjątkowy melanż harmonijnie zazębiających się brzmień, które w nieoczywisty sposób zgłębiają meandry jazzu. Za napisanie lwiej części kompozycji odpowiada sam Kamil, a wymyślane przez muzyka wyjątkowego zagwozdki bywały najczęściej jeszcze bardziej podkręcane przez pełne pomysłów głowy Kane’a oraz Constantinosa. Musimy jednak pamiętać, że „Smokin’ It Up” przez 9 miesięcy powstawania, nawet przez moment nie przestało być płytą muzycznych wyzwań i uniesień. Tutaj od samego początku wszystko miało być wyjątkowo nieoczywiste oraz wymagające względem słuchacza.

Zawarte w wydawnictwie dziewięć utworów udowadnia jednak na każdym kroku, że słoń ten poradził sobie doskonale. Nie tylko udało się mu przedostać przez ucho igielne, lecz również dokonać tego z niesamowitą wirtuozerią i precyzją, której nie powstydziłby się światowej klasy łyżwiarz figurowy wykonujący potrójnego rittbergera. Kompozycje stworzone na potrzeby „Smokin’ It Up” potrafią momentalnie uspokoić i otulić, niczym wypełniona kaczym puchem kołdra, by chwilę poźniej w kolejnym nagraniu brutalnie ją z nas zedrzeć – a wszystko to w grudniową i mroźną noc.

To płyta trzech charakterów, płyta pełna różnorodności i doskonale postawionych, muzycznych konstrukcji.

Bad Marketing Sync. 2013

KONTAKT

Stefan Podemski

 

Telefon

+48 790 556 864

SUBSKRYBUJ

W ZAMIAN DOSTANIESZ WIEŚCI O KONCERTACH I NOWYCH PROJEKTACH ORAZ PŁYTACH.

Udało się! Success!