special k

TO:

Kamil Abt – guitar

Kane Jones – bass guitar

Constantinos Koutsouliotas

Jak doskonale pokazała nam przeszłość, 3 litery „K” ustawione rzędem, zdążyły się zapisać niechlubnymi zgłoskami na kartach historii. I choć nie powinniśmy o ich istnieniu zapominać, to słuszną wydaje się decyzja, by trzy głowy, trzy wizje i trzy nazwiska stały się dla naszej świadomości wyjątkowym dłutem. Dłutem, którego dźwięczne, uderzeniowe fale na nowo zapiszą nam definicję skrótu KKK.

A i jest czego definicję pisać ponieważ trio, w którego skład weszli Kamil Abt, Kane Jones oraz Constantinos Koutsouliotas stworzyło wyjątkowy melanż harmonijnie zazębiających się brzmień, które w nieoczywisty sposób zgłębiają meandry jazzu. Za napisanie lwiej części kompozycji odpowiada sam Kamil, a wymyślane przez muzyka wyjątkowego zagwozdki bywały najczęściej jeszcze bardziej podkręcane przez pełne pomysłów głowy Kane’a oraz Constantinosa. Musimy jednak pamiętać, że „Smokin’ It Up” przez 9 miesięcy powstawania, nawet przez moment nie przestało być płytą muzycznych wyzwań i uniesień. Tutaj od samego początku wszystko miało być wyjątkowo nieoczywiste oraz wymagające względem słuchacza.

Zawarte w wydawnictwie dziewięć utworów udowadnia jednak na każdym kroku, że słoń ten poradził sobie doskonale. Nie tylko udało się mu przedostać przez ucho igielne, lecz również dokonać tego z niesamowitą wirtuozerią i precyzją, której nie powstydziłby się światowej klasy łyżwiarz figurowy wykonujący potrójnego rittbergera. Kompozycje stworzone na potrzeby „Smokin’ It Up” potrafią momentalnie uspokoić i otulić, niczym wypełniona kaczym puchem kołdra, by chwilę poźniej w kolejnym nagraniu brutalnie ją z nas zedrzeć – a wszystko to w grudniową i mroźną noc.

To płyta trzech charakterów, płyta pełna różnorodności i doskonale postawionych, muzycznych konstrukcji.

Bad Marketing Sync Records 2013

Informacja o koncertach, nowych nagraniach, wywiadach i nie tylko.

You have successfully subscribed to the newsletter

There was an error while trying to send your request. Please try again.

Kamil Abt will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.